poleć znajomemu poleć znajomemu mapa serwisu mapa serwisu RSS

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne OO. Dominikanów w Krakowie

Strefa logowania

Wydarzenia

01.10.2010 Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej
Obrazek dla aktualności
30 września studenci Kolegium uczestniczyli w pielgrzymce Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na początku, zgromadzonych przywitał rektor UPJP2, ks. prof. dr hab. Władysław Zuziak, następnie uczestnicy pielgrzymki wysłuchali konferencji ks. dra hab. Henryka Sławińskiego – wykładowcy homiletyki w naszym Kolegium – dotyczącej Słowa Bożego i Jego aktualności w dzisiejszym świecie. Kulminacyjnym punktem spotkania była msza święta w bazylice oraz droga krzyżowa na kalwaryjskich dróżkach, rozważania do której przygotowali sami studenci. więcej »
20.09.2010 Wykład inauguracyjny o. Guy Bedouelle'a OP
Obrazek dla aktualności
Poniżej publikujemy tekst wykładu o. Guy Bedouelle'a OP, rektora Uniwersytetu Katolickiego w Angers, wygłoszonego podczas inauguracji Roku Akademickiego w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym w Krakowie. więcej »
20.09.2010 Rok akademicki 2010/2011 rozpoczęty
Obrazek dla aktualności
Dziś 62 braci rozpoczęło nowy rok akademicki w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym. Uroczystość inauguracji rozpoczął wykład o. Guy Bedouelle'a OP, rektora Uniwersytetu Katolickiego w Angers, wybitnego historyka Kościoła i teologa, autora licznych prac poświęconych historii i duchowości dominikańskiej. Wykład podjął kwestię relacji między Kościołem a kulturą, odwołując się przy tym do nauczania Benedykta XVI oraz podkreślając konieczność wzajemnego uzupełniania się teologii i kultury. Następnie wręczono księgę jubileuszową o. Józefowi Puciłowskiemu OP z okazji jego 70-tych urodzin, przypominając jego zasługi dla Zakonu i Kościoła. Pierwszą część zakończyła immatrykulacja nowych studentów. W tym roku – obok 8 braci dominikanów – pierwszy rok rozpoczęło dwóch benedyktynów z Tyńca. Zwieńczeniem uroczystości była Msza święta, podczas której kazanie wygłosił rektor Kolegium, o. Michał Paluch OP. więcej »
20.09.2010 Inauguracja roku akademickiego
Obrazek dla aktualności
Serdecznie zapraszamy na inaugurację roku akademickiego 2010/2011. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:00 w Auli Kolegium Filozoficzno-Teologicznego wykładem, zatytułowanym „L’Eglise et la culture”, który wygłosi o. Guy Bedouelle OP – rektor Uniwersytetu Katolickiego w Angers. W trakcie inauguracji przewidziana jest również immatrykulacja braci, którzy w tym roku podejmą studia w Kolegium. W południe, pod przewodnictwem nowego rektora – o. Michała Palucha OP – zostanie odprawiona Msza Święta za wszystkich Wykładowców i Studentów naszego Kolegium.  
20.09.2010 Księga jubileuszowa dedykowana o. Józefowi Puciłowskiemu OP
Obrazek dla aktualności
W trakcie uroczystości inauguracji roku akademickiego w naszym krakowskim Kolegium miało miejsce wręczenie księgi pamiątkowej jednemu z wykładowców – o. dr. Józefowi Puciłowskiemu OP – który w minionym roku obchodził swoje 70. urodziny. O. Józef Puciłowski jest uznanym historykiem XIX i XX w., cenionym za swój warsztat naukowy i działalność dydaktyczną. więcej »
Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
[X]
Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu, wypełnij poniższy formularz.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię znajomego:
* E-mail znajomego:
Komentarz:
* pole wymagane