poleć znajomemu poleć znajomemu mapa serwisu mapa serwisu RSS

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne OO. Dominikanów w Krakowie

Strefa logowania

Wydarzenia

28.10.2010 Benedykt XVI do seminarzystów
Obrazek dla aktualności
W święto św. Łukasza opublikowany został list Bendykta XVI do seminarzystów. więcej »
24.10.2010 "Biblia a moralność" w Lublinie
Obrazek dla aktualności
W dniach 21-22 października sześciu braci wzięło udział w konferencji naukowej, zorganizowanej przez Instytut Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, dotyczącej relacji między moralnością a Pismem Świętym. Inspiracją dla tego spotkania był dokument, wydany przez Papieską Komisję Biblijną: „Biblia a moralność. Biblijne korzenie postępowania moralnego”. Honorowym gościem konferencji był przewodniczący Komisji Biblijnej, a jednocześnie prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. William Levada, który rozpoczynając czwartkowe wykłady przedstawił referat dotyczący struktury i celu omawianego dokumentu. więcej »
22.10.2010 Inauguracja roku akademickiego na UPJP2
Obrazek dla aktualności
Dnia 22 października odbyła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Uroczystej Mszy św. inauguracyjnej w kościele św. Anny przewodniczył kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich. W wygłoszonym słowie wskazał na zadania stojące przed Uniwersytetem Papieskim jak i każdym katolickim teologiem. więcej »
15.10.2010 Nowy Regulamin Biblioteki Studium
Obrazek dla aktualności
1 paździenika 2010 wszedł w życie uaktualniony Regulamin Biblioteki Studium. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z jego treścią w dziale Biblioteka > Regulamin.
10.10.2010 Inauguracja Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii
Obrazek dla aktualności
W sobotę 2 października zainaugurowało swoją działalność Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii, działające przy krakowskim Kolegium oo. Dominikanów. Przez cały dzień, słuchacze Studium mieli okazję wysłuchać trzech wykładów: „Czym jest teologia?”, który poprowadził o. mgr lic. Janusz Pyda OP; „Wprowadzenie do filozofii”, przedstawiony przez prof. KUL Jacka Wojtysiaka; „Wstęp do metafizyki”, wygłoszony przez dr Jana Kiełbasę z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Następnego dnia, odbyła się inauguracja roku akademickiego w Studium, rozpoczęta Mszą św. o 10:30, na której kazanie wygłosił Regens Polskiej Prowincji oo. Dominikanów, o. dr Grzegorz Chrzanowski OP. Głównym punktem uroczystości był wykład o. prof. Jana Andrzeja Kłoczowskiego OP, zatytułowany „Czy każdy człowiek religijny jest człowiekiem wierzącym?”. więcej »
Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
[X]
Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu, wypełnij poniższy formularz.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię znajomego:
* E-mail znajomego:
Komentarz:
* pole wymagane