poleć znajomemu poleć znajomemu mapa serwisu mapa serwisu RSS

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne OO. Dominikanów w Krakowie

Strefa logowania

Wydarzenia

08.12.2010 Dominikanie o prawdzie
Obrazek dla aktualności
W sześćsetną rocznicę powstania Studium Generalnego w Krakowie grupa wykładowców Kolegium Filozoficzno-Teologicznego oo. Dominikanów, będącego kontynuatorem tradycji studium generale, przygotowała publikację inspirowaną dewizą Zakonu Kaznodziejskiego – „Prawda” (Veritas). Zamiar ten zaowocował tomem studiów, zatytułowanym „Dominikanie o prawdzie. Studia interdyscyplinarne”. więcej »
10.11.2010 Nasza Biblioteka w NUKAT
Obrazek dla aktualności
Biblioteka Kolegium Filozoficzno-Teologicznego rozpoczęła współpracę z katalogiem centralnym polskich bibliotek naukowych i akademickich (NUKAT). więcej »
06.11.2010 Kościół i klasztor świętej Trójcy w Krakowie - konferencja naukowa
Obrazek dla aktualności
„Kościół i klasztor świętej Trójcy w Krakowie. Architektura – sztuka – archeologia” – pod takim tytułem od 20 do 22 października odbyła się konferencja naukowa na temat bogactwa domu, miejsca modlitwy i pracy – uświęcania się krakowskich dominikanów. Referatom wygłoszonym przez wielu badaczy z różnych ośrodków uniwersyteckich, instytucji, którym bliska jest tematyka dominikańska towarzyszyła wielka powaga, której przez pierwsze dwa dni bliski był duch krakowskiego kapitularza – miejsca, w którym od blisko ośmiuset lat bracia codziennie się modlą. W trzecim dniu prelegenci i słuchacze przenieśli się do Collegium Iuridicum – siedziby Instytutu Historii Sztuki. więcej »
05.11.2010 Wobec cierpienia
Obrazek dla aktualności
Ukazał się najnowszy numer "Teofila", poświęcony współczesnej refleksji na temat cierpienia, w którym młodzi dominikanie próbują zmierzyć się z pytaniem o cierpienie Boga i cierpienie człowieka. Do wspólnej refleksji zaprosili m. in. Richarda Bauckhama, o. Jana Andrzeja Kłoczowskiego OP, o. Joachima Badeniego OP, ks. Edwarda Stańka, a także ludzi doświadczonych życiowo, którzy towarzyszą cierpiącym i którzy nierzadko sami zmagali się lub wciąż się zmagają z konkretnym cierpieniem – fizycznym, psychicznym, duchowym. więcej »
02.11.2010 Wywiad w Israel National Radio
Obrazek dla aktualności
We wrześniu Erik Ross OP – student IV roku naszego Kolegium – udzielił wywiadu dyrektorowi serwisu "Israel National Radio" Yishaiowi Fleischerowi, znanemu działaczowi tzw. religijnych syjonistów w Izraelu. Siedziba radia znajduje się w największym osiedlu religijnych Żydów na Zachodnim Brzegu, w Beit El (biblijnym Betel). Przez całą godzinę Yishai Fleischer zadawał trudne pytania dotyczące chrześcijaństwa, tradycji monastycznych oraz obecności chrześcijan w Ziemi Świętej. Wywiad został przeprowadzony w języku angielskim. Zapraszamy do jego odsłuchania. więcej »
Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
[X]
Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu, wypełnij poniższy formularz.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię znajomego:
* E-mail znajomego:
Komentarz:
* pole wymagane