poleć znajomemu poleć znajomemu mapa serwisu mapa serwisu RSS

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne OO. Dominikanów w Krakowie

Strefa logowania

Wydarzenia

28.01.2011 Wizyta w krakowskim IPN
Obrazek dla aktualności
26 stycznia 2011 bracia diakoni, pod czujnym okiem o. Józefa Puciłowskiego OP, wykładowcy historii Kościoła w Kolegium oraz dyrektora Dominikańskiego Instytutu Historycznego, udali się na edukacyjną wycieczkę do krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Wizyta była ze wszech miar pouczająca. Oprócz ogólnych wiadomości dotyczących celów założenia, historii, struktury i funkcjonowania IPN, które niezwykle ciekawie przedstawił szef krakowskiego oddziału IPN – p. dr Marek Lasota – bracia mieli możliwość przyjrzenia się przykładowym formom dokumentów w tzw. czytelni akt jawnych, a także sposobność zapoznania się z pracą archiwum. więcej »
21.01.2011 Nowe tomy w Bibliotece
Obrazek dla aktualności
Dzięki pomocy finansowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (grant nr 755/DWB/P/2010) Biblioteka Kolegium zakupiła kolejne tomy wydawane w ramach Corpus Christianorum Series Latina (33 tomy) i Series Graeca (10 tomów). Teksty źródłowe wydawane w ramach tych serii są podstawowymi narzędziami w badaniach nad historią filozofii, teologii, literatury oraz nad historią Kościoła, tak w starożytności i średniowieczu, jak w późniejszych epokach. Są to najnowsze, w pełni krytyczne edycje tekstów kluczowych dla chrześcijaństwa i kultury europejskiej (jak pisma greckich i łacińskich Ojców Kościoła czy teksty liturgiczne).  
17.01.2011 "Granice niewiary" a "Racjonalność wiary"
Obrazek dla aktualności
17 stycznia o godz. 18:30 – pod patronatem Kolegium Filozoficzno-Teologicznego – odbędzie się debata Instytutu Tertio Millennio „Granice niewiary” a „Racjonalność wiary” z udziałem prof. Jana Woleńskiego (UJ) oraz ks. prof. Stanisława Wszołka (UP JP II). Ma ona na celu konfrontację stanowisk zaproszonych gości a także filozoficzną dyskusję o podstawie, płaszczyźnie, która umożliwiłaby dialog chrześcijan i niewierzących. Poprowadzi ją Paweł Rojek (wykładowca Kolegium i redaktor „Pressji”). więcej »
14.01.2011 O Kościele - ciekawie i bez kompleksów
Obrazek dla aktualności
Dni o Kościele (DoK) to druga obok zaplanowanych na maj Dni Społecznych ogólnokrakowska impreza, której głównym inicjatorem i organizatorem jest Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka”. Patronat nad wydarzeniem objęło Kolegium Filozoficzno-Teologiczne. Dni o Kościele odbędą się w dniach 14-17.01 w Auli Kolegium. więcej »
14.12.2010 Spotkania kulturalne
Kulturalne spotkania braci studentów to inicjatywa, której celem jest zaznajomienie braci z wybranymi, interesującymi tematami. Ma formułę spotkań z ciekawymi osobami, które mogą podzielić się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami na temat świata, Polski, otaczającej nas rzeczywistości. Patronem całej inicjatywy został Tomasz z Akwinu, który jest również patronem Kolegium. Święty dominikanin zapisał się w historii jako postać dogłębnie zainteresowana światem, w którym żyła – a swoje zainteresowania umiał on w doskonały sposób połączyć z wiarą. Jego przemyślenia na temat otaczającej go rzeczywistości do dziś pobudzają do refleksji wielu młodych naśladowców św. Dominika, dla ludzi spoza Zakonu Kaznodziejskiego są zaś świadectwem ogromnej kultury intelektualnej studiujących zakonników. Natomiast nieoficjalnym patronem organizatorzy spotkań pozwolili sobie uczynić o. Józefa Puciłowskiego OP, dzięki któremu udało się zainaugurować całą inicjatywę zaproszeniem Pana Zbigniewa Nosowskiego.   więcej »
Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
[X]
Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu, wypełnij poniższy formularz.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię znajomego:
* E-mail znajomego:
Komentarz:
* pole wymagane