poleć znajomemu poleć znajomemu mapa serwisu mapa serwisu RSS

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne OO. Dominikanów w Krakowie

Strefa logowania

Wydarzenia

07.03.2011 Uroczystość Świętego Tomasza
Obrazek dla aktualności
Choć liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu przypada obecnie w Kościele na 28 stycznia, w rocznicę przeniesienia relikwii Świętego do Tuluzy, w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym uroczyste obchody ku czci Akwinaty zwykle odbywają się na początku marca, w rocznicę jego śmierci. Tym razem, uroczystość św. Tomasza, patrona dominikańskiego Kolegium w Krakowie, celebrować będziemy w poniedziałek 7 marca. więcej »
28.02.2011 Czy można zrozumieć przemijanie?
Obrazek dla aktualności
Kwartalnik KRONOS, Instytut Myśli Józefa Tischnera oraz Kolegium Filozoficzno-Teologiczne zapraszają na dyskusję: „Czy można zrozumieć przemijanie? Filozofia-Religia-Poezja”, w której wezmą udział: o. Jan Andrzej Kłoczowski OP, Krzysztof Michalski, Adam Zagajewski oraz Piotr Nowak. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 28 lutego o godz. 18:00 w Auli Kolegium. więcej »
27.02.2011 Zimowa ofensywa TEOFILA
Obrazek dla aktualności
Po trudach sesji i z nową siłą po feriach, bracia studenci wyruszają do dominikańskich klasztorów z pismem, które od wielu już lat sami redagują i wydają. W ostatnią niedzielę lutego w naszych klasztorach w Poznaniu, Szczecinie, Warszawie (Freta), Krakowie i Wrocławiu pojawią się z ostatnim numerem Teofila: „Wobec cierpienia”. więcej »
17.02.2011 Kryzys chrześcijaństwa liberalnego
Obrazek dla aktualności
Serdecznie zapraszamy na debatę dotyczącą kryzysu chrześcijaństwa liberalnego – „Koniec Kościoła Otwartego?”. Organizatorem spotkania, które rozpocznie się 17 lutego o godz. 19:00 w Auli Kolegium, jest Instytut Obywatelski oraz Miesięcznik „Znak”. Kolegium Filozoficzno-Teologiczne objęło patronat nad debatą. więcej »
29.01.2011 Egzamin końcowy z filozofii
Obrazek dla aktualności
Dziś dwunastu braci zdało egzamin absolutoryjny z filozofii, tak zwane rigorosum, który kończy pierwszy etap studiów przygotowujących dominikanów do kapłaństwa. Egzamin składał się z ośmiu części, odpowiadających ośmiu „przedmiotom”: wprowadzenie do filozofii, metafizyka, epistemologia, etyka, antropologia filozoficzna, filozofia Boga, filozofia religii oraz filozofia przyrody. Dodatkowo, podczas egzaminu, bracia publicznie zaprezentowali przygotowaną wcześniej pracę pisemną, w której samodzielnie zmagali się z wybranym problemem filozoficznym. więcej »
Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
[X]
Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu, wypełnij poniższy formularz.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię znajomego:
* E-mail znajomego:
Komentarz:
* pole wymagane