poleć znajomemu poleć znajomemu mapa serwisu mapa serwisu RSS

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne OO. Dominikanów w Krakowie

Strefa logowania

Wydarzenia

13.03.2015 Egzamin magisterski [FOTO]
Obrazek dla aktualności
Z radością informujemy, że dzisiaj, tj. w piątek, 13 marca, pięciu naszych diakonów, tj. Piotr Świerczyński, Dariusz Czajkowski, Laszlo Tokodi, Wojciech Frączek oraz Bartłomiej Sumara, zdało egzamin końcowy teologii. Czterech z nich obroniło także swoją pracę magisterską. W trakcie egzaminu bracia odpowiadali na pytania poszczególnych podkomisji z zakresu teologii biblijnej, fundamentalnej, dogmatycznej oraz moralnej. więcej »
24.02.2015 Zaproszenie na święto Kolegium
Obrazek dla aktualności
7 marca przypada uroczystość św. Tomasza z Akwinu, która jest świętem patronalnym naszego Kolegium. Jej celebrację rozpocznie Eucharystia, którą sprawować będziemy o godz. 17.00. Bezpośrednio po jej zakończeniu zapraszamy na konferencję prof. Gillesa Emery OP z Uniwersytetu Fryburskiego (Szwajcaria), zatytułowaną „Monoteizm trynitarny” – ta część obchodów odbędzie się w Auli św. Tomasza. więcej »
24.01.2015 Rigorosum z filozofii
Obrazek dla aktualności
Dziewięciu braci studentów zdawało dzisiaj egzamin końcowy z filozofi, tzw. rigorosum. Jak sama nazwa wskazuje (rigorosus, tzn. "surowy"), egzamin nie był łatwy, ale wszyscy bracia zdali go pomyślnie. W ten sposób zakończył się dla nich pierwszy etap studiów przygotowujących do kapłaństwa. Nie rozstają się jednak z filozofią, ponieważ zgodnie ze scholastycznym powiedzeniem philosophia ancilla theologiae, wiedza filozoficzna ma wspomagać kolejny etap ich formacji jakim są studia teologiczne. więcej »
13.01.2015 prof. dr hab. Jarosław Kupczak OP
Obrazek dla aktualności
Z radością informujemy, że o. Jarosław Kupczak OP, wykładowca naszego Kolegium jest profesorem tytularnym. O nadaniu profesury zdecydował prezydent RP już 1 sierpnia 2014. Wręczenie nominacji odbyło się wczoraj, tj. 12 stycznia br., w kolegiacie św. Anny. Uroczystości przewodniczył Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz – Wielki Kanclerz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, Uczelni, w której o. Jarosław jest kierownikiem Katedry Antropologii Teologicznej na Wydziale Teologicznym. więcej »
22.12.2014 Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
Obrazek dla aktualności
Z okazji zbliżającej się uroczystości Narodzenia Pańskiego proszę przyjąć serdeczne życzenia Świąt pełnych pokoju i radości. Niech ten czas pozwoli nam głębiej zrozumieć tajemnicę Wcielenia i niech pomoże żyć nią na co dzień. Niech ogołocenie Bożego Syna da nam siłę, abyśmy rezygnowali z tego, co oddziela nas od Pana. Niech nasze ręce zawsze będą otwarte na te bogactwa, którymi chce obdarzać nas Bóg. W imieniu Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Polskiej Prowincji Dominikanów życzymy jak najlepszego świętowania! więcej »
Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
[X]
Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu, wypełnij poniższy formularz.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię znajomego:
* E-mail znajomego:
Komentarz:
* pole wymagane