poleć znajomemu poleć znajomemu mapa serwisu mapa serwisu RSS

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne OO. Dominikanów w Krakowie

Strefa logowania

Wydarzenia

30.05.2011 Czy ja jestem Żydem?
Obrazek dla aktualności
Ukazał się najnowszy numer „Teofila” – pisma braci studiujących w naszym Kolegium. Tym razem bracia dominikanie postanowili przybliżyć czytelnikom temat dialogu z judaizmem. Tytuł numeru – Czy ja jestem Żydem? – nawiązuje do słów wypowiedzianych przez Piłata do Jezusa. Jest to także pytanie o korzenie naszej chrześcijańskiej tożsamości. Chrześcijaństwo, wyrasta przecież ze wspólnoty żydowskiej. To z nią dzieli Święte Pisma, a wraz z nimi ich teologię, metaforykę i historię. A więc mimo że etnicznie jedynie niewielki procent z nas określa się dziś jako Żydzi, to jeśli chodzi o naszą tożsamość – i religijną, i kulturową – wszyscy w pewnym stopniu jesteśmy spadkobiercami Ludu Pierwszego Wybrania. więcej »
26.05.2011 Wykład z teologii naturalnej im. J. M. Bocheńskiego
Obrazek dla aktualności
Serdecznie zapraszamy na kolejny, trzeci już „Wykład otwarty z teologii naturalnej im. J. M. Bocheńskiego OP”, połączony z sympozjum na temat książki prof. Stanisława Judyckiego, które odbędą się w dniach 26-28 maja w Auli św. Tomasza z Akwinu (III piętro Kolegium, wejście od ul. Stolarskiej 12). więcej »
10.05.2011 Wykład otwarty: The Moral Psychology of Saint Thomas Aquinas
Obrazek dla aktualności
Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładach otwartych, prowadzonych w języku angielskim. Monograf „The Moral Psychology of Saint Thomas Aquinas” w tym semestrze poprowadzi o. dr Vivian Boland, dominikanin z Oxfordu. Spotkania będą się odbywać 10-12 maja oraz 16- 18 maja w godz. 16:30- 18:00 w budynku Kolegium Filozoficzno-Teologicznym w Krakowie. Wykład zakończony egzaminem honorowany jest przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i premiowany 4 punktami ECTS.
07.05.2011 Biblioteka cyfrowa uruchomiona
Obrazek dla aktualności
Po kilku miesiącach przygotowań rozpoczyna działanie dominikańska biblioteka cyfrowa „Armarium” (http://bc.dominikanie.pl/). Armarium (łac.) to podręczna biblioteka klasztorna. W dominikańskim cyfrowym armarium będą udostępniane najcenniejsze i najbardziej poszukiwane pozycje z dominikańskich bibliotek, archiwalia, rękopisy i druki liturgiczne, czasopisma wydawane przez dominikanów - wszystko, co może zainteresować zarówno badaczy historii Zakonu Kaznodziejskiego i kultury polskiej, jak i osoby w inny sposób związane z dominikanami. więcej »
15.04.2011 [FOTO] Prace magisterskie obronione
Obrazek dla aktualności
Dziś siedmiu naszych braci przystąpiło do egzaminu magisterskiego, który zakończył sześcioletnie studia filozoficzno-teologiczne, przygotowujące do święceń prezbiteratu. W trakcie egzaminu zdający zaprezentowali napisaną przez siebie pracę oraz odpowiadali na pytania z zakresu teologii biblijnej, fundamentalnej, dogmatycznej oraz moralnej. Braciom magistrom gratulujemy! więcej »
Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
[X]
Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu, wypełnij poniższy formularz.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię znajomego:
* E-mail znajomego:
Komentarz:
* pole wymagane