poleć znajomemu poleć znajomemu mapa serwisu mapa serwisu RSS

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne OO. Dominikanów w Krakowie

Strefa logowania

Wydarzenia

09.02.2012 Wykład otwarty: Hermeneutics and Biblical Theology
Obrazek dla aktualności
„Hermeneutics and Biblical Theology” – to tytuł wykładu, jaki w semestrze wiosennym poprowadzi o. dr Stephen D. Ryan, dominikanin z Waszyngtonu. Spotkania odbywać się będą od 9 do 21 lutego w budynku Kolegium Filozoficzno-Teologicznego w Krakowie. Serdecznie zapraszamy! więcej »
28.01.2012 [FOTO] Egzamin końcowy z filozofii
Obrazek dla aktualności
Dziś – w liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu oraz ostatni dzień sesji egzaminacyjnej – siedmiu braci zdało egzamin absolutoryjny z filozofii, tak zwane rigorosum, który kończy pierwszy etap studiów przygotowujących dominikanów do kapłaństwa. Egzamin składał się z ośmiu części, odpowiadających ośmiu „przedmiotom”: wprowadzenie do filozofii, metafizyka, epistemologia, etyka, antropologia filozoficzna, filozofia Boga, filozofia religii oraz filozofia przyrody. Przed rozpoczęciem egzaminu bracia zaprezentowali także przygotowaną wcześniej pracę pisemną, w której samodzielnie zmagali się z wybranym problemem filozoficznym. więcej »
10.12.2011 Czy świat jest matematyczny?
Obrazek dla aktualności
Czy zło jest matematyczne? A może stanowi nieracjonalny wyłom w uporządkowanym świecie? Czy do poziomu struktur matematycznych można sprowadzić coś tak ulotnego jak piękno? A może w tych kwestiach liczą się tylko porywy serca i niepowtarzalna intuicja artystyczna? Czy umysł stanowi nieredukowalną całość, niesprowadzalną do żadnych obiektywnie ujmowalnych kategorii? więcej »
30.11.2011 Nowe oblicze Teofila
Obrazek dla aktualności
W internecie można już zobaczyć nową stronę Teofila - pisma braci studentów. Strona internetowa oprócz zmiany graficznej, dopasowanej do nowego stylu wydawniczego, ma stać się narzędziem korzystania z tekstów archiwalnych. www.teofil.dominikanie.pl więcej »
24.11.2011 Teologia zbawczej ofiary Chrystusa
Obrazek dla aktualności
Zakład Teologii Dogmatycznej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego oraz Kolegium Filozoficzno-Teologiczne Polskiej Prowincji Dominikanów zapraszają na sympozjum naukowe „Teologia zbawczej ofiary Chrystusa. Możliwości i granice interpretacji”, które odbędzie się 24 listopada w sali 302 budynku Wydziału Teologicznego w Katowicach przy ul. Jordana 18. więcej »
Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
[X]
Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu, wypełnij poniższy formularz.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię znajomego:
* E-mail znajomego:
Komentarz:
* pole wymagane