poleć znajomemu poleć znajomemu mapa serwisu mapa serwisu RSS

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne OO. Dominikanów w Krakowie

Strefa logowania

Wydarzenia

07.03.2012 [AUDIO][FOTO] Święto Tomasza z Akwinu
Obrazek dla aktualności
W środę 7 marca, w 738 rocznicę śmierci św. Tomasza z Akwinu, Kolegium Filozoficzno-Teologiczne obchodziło doroczną uroczystość – swoje święto patronalne. W tym roku miała ona szczególnie podniosły charakter: była połączona z podpisaniem wniosku do Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego o przedłużenie afiliacji Kolegium do Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. więcej »
06.03.2012 Święto Tomasza z Akwinu (zapowiedź)
Obrazek dla aktualności
W środę 7 marca, w rocznicę śmierci św. Tomasza z Akwinu, Kolegium Filozoficzno-Teologiczne obchodzić będzie święto swojego patrona. W tym roku, uroczystość rozpocznie się Eucharystią o godz. 17.00, sprawowaną w bazylice Świętej Trójcy pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego, kard. Stanisława Dziwisza. Po mszy będzie miał miejsce wykład „Dlaczego św. Tomasz z Akwinu niewiele pisał o sumieniu?”, który wygłosi dominikanin – o. Wojciech Giertych – Teolog Domu Papieskiego.   więcej »
01.03.2012 IV edycja "Wykładów otwartych z teologii naturalnej im. J. M. Bocheńskiego"
Obrazek dla aktualności
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w czwartej edycji „Wykładów otwartych z teologii naturalnej im. J. M. Bocheńskiego OP”. W tym roku wykład główny wygłosi prof. Ireneusz Ziemiński z Uniwersytetu Szczecińskiego. Wykłady odbędą się od 1 do 3 marca w Auli Świętego Tomasza. więcej »
18.02.2012 Wolność sumienia
Obrazek dla aktualności
Często słyszmy, kiedy ktoś mówi: „w moim sumieniu uznałem, że to nie jest grzech”. Albo jeszcze inaczej: „najważniejsze to pozostawać w zgodzie ze swoim sumieniem”. Czym zatem jest sumienie? Czy powinno się go zawsze słuchać, czy można z niego zrezygnować lub zupełnie je zastąpić zewnętrznymi standardami wartościowania? Jak bardzo pozostaje wyznacznikiem człowieczeństwa? więcej »
11.02.2012 Nowa seria warsztatów PRO POPULO
Obrazek dla aktualności
Bp Grzegorz Ryś, Leon Knabit OSB, Józef Augustyn SJ, Wojciech Jędrzejewski OP i Jordan Śliwiński OFM Cap – to prelegenci, którzy poprowadzą drugą serię warsztatów dla księży PRO POPULO. Spotkania organizowane przez Kolegium Filozoficzno-Teologiczne, we wspólpracy z Dominikańskim Studium Filozofii i Teologii, mają stanowić przestrzeń dla kapłanów, by wspólnie uczyć się, jak owocniej przeżywać sakrament święceń, jak lepiej służyć tym, do których Pan ich posyła. więcej »
Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
[X]
Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu, wypełnij poniższy formularz.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię znajomego:
* E-mail znajomego:
Komentarz:
* pole wymagane