poleć znajomemu poleć znajomemu mapa serwisu mapa serwisu RSS

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne OO. Dominikanów w Krakowie

Strefa logowania

Wydarzenia

21.11.2012 TEOFIL na dziedzińcu pogan
Obrazek dla aktualności
Ukazał się najnowszy numer Teofila - pisma filozoficzno-teologicznego redagowanego przez braci studiujących w naszym Kolegium. Tytuł - "Dziedziniec pogan" - nawiązuje do przestrzeni w Świątyni Jerozolimskiej, w której mogli przebywać nie tylko Żydzi, ale wszyscy poszukujący Boga. Numer ten poświęcony jest rozmaitym odcieniom niewiary, od współczującego agnostycyzmu do agresywnego ateizmu. Wsłuchując się w stanowisko osób niewierzących, czytelnik może lepiej zrozumieć zjawisko sekularyzacji i poszukać odpowiedzi, jaką może dać na nią chrześcijaństwo. więcej »
04.10.2012 Zapisz się do DSFT
Obrazek dla aktualności
Trwają zapisy na zajęcia Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii w r.a. 2012/2013. Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących w sposób systematyczny i dogłębny poznać wielką tradycję chrześcijańskiej filozofii i teologii. więcej »
28.09.2012 Wykłady w języku angielskim
Obrazek dla aktualności
Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładach otwartych, prowadzonych w języku angielskim. W tym semestrze zaprosiliśmy dominikanina Philippa Lefebvra, profesora Uniwersytetu we Fryburgu (Szwajcaria). Ojciec Lefebvre poprowadzi wykłady pt. "The book of Deuteronomy. A speech for today", a także ćwiczenia pt. "Figures of Saviour in the Books of Judges and Samuel". więcej »
17.09.2012 Inauguracja roku akademickiego 2012/2013
Obrazek dla aktualności
17 września, w naszym Kolegium rozpoczęliśmy nowy rok akademicki. O godz. 10 odbyła się uroczysta inauguracja w Auli św. Tomasza z Akwinu, a po niej -  msza święta, której przewodniczył Krzysztof Popławski OP, Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów. Na mszy świętej obecny był ks. prof. Wojciech Zyzak, Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. więcej »
23.06.2012 [AUDIO] Rok akademicki zamknięty!
Obrazek dla aktualności
W sobotę 23 czerwca zakończyliśmy rok akademicki w naszym Kolegium. Na uroczystości, która rozpoczęła się w Auli św. Tomasza z Akwinu, zebrali się studenci, wykładowcy i pracownicy Kolegium, zaś gośćmi honorowymi byli: Krzysztof Popławski OP, Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów, oraz Bernard Sawicki OSB, Opat Tyniecki i przełożony braci benedyktynów studiujących w Kolegium. Centralnym punktem dnia była Msza św. dziękczynna za cały miniony rok. więcej »
Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
[X]
Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu, wypełnij poniższy formularz.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię znajomego:
* E-mail znajomego:
Komentarz:
* pole wymagane