poleć znajomemu poleć znajomemu mapa serwisu mapa serwisu RSS

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne OO. Dominikanów w Krakowie

Strefa logowania

Wydarzenia

03.03.2013 Zaproszenie na uroczystość św. Tomasza z Akwinu
Obrazek dla aktualności
W czwartek 7 marca, w rocznicę śmierci św. Tomasza z Akwinu, nasze Kolegium obchodzić będzie święto swojego patrona. Z tej okazji zapraszamy wszystkich, szczególnie profesorów, studentów i seminarzystów do wspólnego świętowania. Rozpoczniemy uroczystą Eucharystią o godz. 17.00, sprawowaną w bazylice Świętej Trójcy, podczas której homilię wygłosi Dziekan Wydziału Teologicznego UPJPII, ks. dr hab. Wojciech Zyzak. Eucharysti przewodniczyć będzie Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów, o. Krzysztof Popławski. Bezpośrednio po mszy, także w kościele, będzie miał miejsce wykład "Arystoteles na ambonie? Św. Tomasz - kaznodzieja”, który wygłosi dominikanin – o. dr Paweł Krupa – Dyrektor Instytutu Tomistycznego.  
13.02.2013 Angelicum wydało doktorat o. Damiana Mrugalskiego OP
Obrazek dla aktualności
„Koncept transcendencji Boga w filozofii aleksandryjskiej, żydowskiej i chrześcijańskiej: Filon i Klemens” – to tytuł pracy doktorskiej o. Damiana Mrugalskiego, która właśnie ukazała się drukiem. W swojej publikacji o. Damian Mrugalski odpowiada na pytanie jak i dlaczego Bóg Biblii, który zasadził ogród w Eden, który przechadzał się w nim oraz rozmawiał z Adamem i Ewą, który ukazywał się Mojżeszowi, patriarchom i prorokom, w myśli żydowskiej i chrześcijańskiej pierwszych wieków po Chrystusie staje się Intelektem radykalnie transcendentnym, który nie ma nic wspólnego z materią; jakie są jego atrybuty, w jaki sposób tak pomyślany Absolut wchodzi w kontakt ze światem materialnym i jakie problemy teoretyczne prowokuje tak radykalny koncept boskiej transcendencji. Aby odpowiedzieć na te pytania autor przemierza i analizuje bardzo skomplikowaną historię idei filozoficznych, które miały wpływ na rodzącą się teologię zhellenizowanego judaizmu, a następnie, zhellenizowanego chrześcijaństwa. więcej »
12.02.2013 An Introduction to St. Augustine and His Theology.
Obrazek dla aktualności
W tym semestrze wykład w języku angielskim poprowadzi sam Socjusz Generała ds. życia umysłowego o. Michael Mascari OP. To dla nas wielki zaszczyt. O. Michael wprowadzi nas w teologię św. Augustyna. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów! Wykłady obejmą 16 godzin wykładowych i odbywać się będą w dniach: 25.02-1.03 oraz 10-12.04 o godz. 8:00-9:35 w budynku Kolegium na II piętrze (sala III roku). Wykład zakończony egzaminem honorowany jest przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i premiowany 4 punktami ECTS. więcej »
25.01.2013 Dzień Sekretarki i Asystentki
Obrazek dla aktualności
Z okazji obchodzonego dzisiaj w Polsce "Dnia Sekretarki" składamy naszej drogiej Pani Elizie Litak serdeczne podziękowania za jej trud, nieskończoną wręcz cierpliwość i wyrozumiałość oraz zaangażowanie w pracę dla naszego Kolegium. Z satysfakcją informujemy, że 10 stycznia br. Pani Eliza obroniła błyskotliwie doktorat z socjologii na UJ. Komisja nie tylko bardzo wysoko oceniła zarówno tekst, jak i obronę, ale zaleciła też publikację i uchwaliła wniosek do rektora o przyznanie nagrody za przygotowaną pracę!
22.11.2012 Prestiżowa nagroda dla o. Tomasza Gałuszki
Obrazek dla aktualności
Książka o. Tomasza Gałuszki OP, który jest wykładowcą naszego Kolegium, została uznana za najlepsze krytyczne opracowanie źródłowe wśród wszystkich pozycji historycznych, które ukazały się w 2011 roku. Prestiżowa nagroda im. Stefana K. Kuczyńskiego przyznawana jest przez Instytut Historii Polskiej Akademi Nauk.   więcej »
Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
[X]
Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu, wypełnij poniższy formularz.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię znajomego:
* E-mail znajomego:
Komentarz:
* pole wymagane