poleć znajomemu poleć znajomemu mapa serwisu mapa serwisu RSS

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne OO. Dominikanów w Krakowie

Strefa logowania

Wydarzenia

19.11.2015 Biblioteka OO. Dominikanów kończy projekt ...
Obrazek dla aktualności
Zakończono prace nad projektem "Konserwacja zachowawcza i digitalizacja najcenniejszych inkunabułów Biblioteki Kolegium oo. Dominikanów" w ramach priorytetu Ochrona i Cyfryzacja dziedzictwa kulturowego dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.   więcej »
15.05.2015 Egzamin jurysdykcyjny [FOTO]
Obrazek dla aktualności
Dzisiaj w naszym Kolegium odbywał się tzw. egzamin jurysdykcyjny dla braci, którzy za tydzień otrzymają święcenia kapłańskie. Egzamin miał na celu sprawdzenie wiedzy potrzebnej do udzielania sakramentu pojednania. Wszystkim diakonom udało się przekonać komisję, że są dobrze przygotowani do tej trudnej posługi. Przyszli spowiednicy to: Dariusz Czajkowski, Wojciech Frączek, Krzysztof Ośko, Bartłomiej Sumara, Laszlo Tokodii oraz Wojciech Frączek. więcej »
11.05.2015 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Obrazek dla aktualności
Rozpoczęły się prace konserwatorskie nad zbiorem jedenastu inkunabułów z Biblioteki Kolegium Filozoficzno-Teologicznego. Po przeprowadzeniu konserwacji cenne księgi zostaną zdigitalizowane i będą dostępne dla czytelników w bibliotece cyfrowej Armarium. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
31.03.2015 Wielkanoc 2015
Obrazek dla aktualności
Z okazji zbliżającej się uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego życzymy głębokiego pokoju, prawdziwej radości i niewzruszonej nadziei. Obyśmy spotkali w tym czasie Zmartwychwstałego i usłyszeli jak woła nas po imieniu. Obyśmy rozpoznali w Nim naszego Pana – jedyny cel i sens naszego życia. Oby to spotkanie napełniło nas wiarą i rozjaśniło drogi naszego życia. Radosnych i błogosławionych Świąt! więcej »
16.03.2015 Przyjęcie na teologię
Obrazek dla aktualności
W sobotę w naszym Kolegium odbyło się nieformalne przyjęcie braci na teologię. Wcześniej, przez dwa lata studiowali oni filozofię zakończoną egzaminem absolutoryjnym zwanym rigorosum. Tradycyjnie już, bracia ze starszych roczników zorganizowali niebanalny program artystyczny, którego zwieńczeniem było rytualne przyjęcie braci przez o. Rektora do grona studentów teologii.  więcej »
Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
[X]
Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu, wypełnij poniższy formularz.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię znajomego:
* E-mail znajomego:
Komentarz:
* pole wymagane