poleć znajomemu poleć znajomemu mapa serwisu mapa serwisu RSS

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne OO. Dominikanów w Krakowie

Strefa logowania

Wydarzenia

08.03.2017 Święto patronalne Kolegium Filozoficzno-Teologicznego
Obrazek dla aktualności
7 marca Kolegium Teologiczno-Filozoficzne obchodziło święto naszego patrona - św. Tomasza z Akwinu. Z tej okazji odprawiona została msza św. o godz. 17.00, podczas której modliliśmy się za wszystkich braci studentów, profesorów i wykładowców oraz pracowników Kolegium.   więcej »
15.11.2016 Biblioteka OO. Dominikanów zrealizowała kolejny projekt
Obrazek dla aktualności
Zakończono prace nad projektem "Konserwacja zachowawcza i digitalizacja najcenniejszych inkunabułów Biblioteki Kolegium oo. Dominikanów" w ramach priorytetu Wspieranie działań muzealnych dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Dzięki wsparciu możliwe było poddanie konserwacji zachowawczej dziewięciu piętnastowiecznych kodeksów. Wszystkie księgi były w bardzo złym stanie, miały zniszczone oprawy, poluzowane szycia składek, krawędzie kart posiadały uszkodzenia mechaniczne (przedarcia, ubytki fragmentów tekstu, zagięcia narożników,zabrudzenia). Jednak dzięki ingerencji konserwatorskiej udało się je naprawić i zabezpieczyć przed dalszym niszczeniem na kilkadziesiąt lat.  więcej »
05.05.2016 Biblioteka OO. Dominikanów realizuje kolejny projekt
Obrazek dla aktualności
Z radością pragniemy poinformować, że kolejny rok z rzędu nasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu, który ma na celu doprowadzić do całkowitej konserwacji posiadanych inkunabułów. W tym roku pracami konserwatorskim zostanie objętych dziewięć inkunabułów.  
07.03.2016 Święto Kolegium Dominikańskiego
Obrazek dla aktualności
7 marca, jak co roku, obchodziliśmy święto św. Tomasza z Akwinu, naszego patrona. Uczciliśmy ten dzień mszą św. o godz. 17.00, podczas której modliliśmy się w intencji naszego Kolegium Filozoficzno-Teologicznego, wykładowców, lektorów, pracowników i oczywiście braci studentów.      więcej »
19.02.2016 o. Tomasz Gałuszka OP doktorem habilitowanym
Obrazek dla aktualności
W dniu 12 lutego br. komisja habilitacyjna pod przewodnictwem prof. Tomasza Jasińskiego jednomyślnie podjęła decyzję o skierowaniu do Rady Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wniosku o przyznanie o. Tomaszowi Gałuszce stopnia naukowego doktora habilitowanego w zakresie historii. W dniu 19 lutego Rada Wydziału w specjalnej uchwale przychyliła się do wniosku komisji habilitacyjnej.  więcej »
Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
[X]
Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu, wypełnij poniższy formularz.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię znajomego:
* E-mail znajomego:
Komentarz:
* pole wymagane