poleć znajomemu poleć znajomemu mapa serwisu mapa serwisu RSS

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne OO. Dominikanów w Krakowie

Strefa logowania

Kim jesteśmy? / Status prawny

STATUS PRAWNY

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne Polskiej Prowincji Dominikanów z siedzibą w Krakowie jest Wyższym Seminarium Duchownym prowadzonym przez Polską Prowincję Ojców Dominikanów. Na mocy umowy miedzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Konferencją Episkopatu Polski w sprawie statusu prawnego szkół wyższych zakładanych i prowadzonych przez Kościół Katolicki z dnia 1 lipca 1999 r. (Dziennik Ustaw Nr 63, Poz. 727) Kolegium ma status „kościelnej szkoły wyższej”. Na mocy tej ustawy Ministerstwo Edukacji Narodowej decyzją z dnia 14 kwietnia 2000 (DNS-3/4170/K-165/00) wpisało Kolegium do wykazu szkół wyższych; kod przysługujący Kolegium to P-054.

Kolegium działa na podstawie umowy o współpracy naukowej z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. W ten sposób Wydział Teologiczny UPJPII w Krakowie uznaje zasadnicze studium teologiczne Kolegium za równorzędne ze swoim studium zasadniczym, a absolwenci Kolegium mogą uzyskać tytuł magistra teologii nadany przez Radę Wydziału Teologicznego UPJPII w Krakowie. Wykładowcy Kolegium mogą uzyskiwać na warunkach obowiązujących w UPJPII nominację profesora nadzwyczajnego i zwyczajnego UPJPII. Umowa o współpracy naukowej z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie została odnowiona na okres 10 lat dnia 7 marca 2012 r.

Program i zasady studiów Kolegium są określone przez Ratio Studiorum Particularis. Statut Studiów Polskiej Prowincji Dominikanów.

[X]
Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu, wypełnij poniższy formularz.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię znajomego:
* E-mail znajomego:
Komentarz:
* pole wymagane